Ženský komorní sbor CZKW Třinec vznikl jako dívčí sbor v roce 2008, většina zpěvaček je bývalými členkami Štývarova dětského sboru Třinec. CZKW se zaměřuje především na duchovní hudbu soudobou a středověkou (chorál i vícehlas), také na současnou českou sborovou tvorbu a na úpravy lidových písní. 

V minulosti CZKW devětkrát provedlo Michnovu Loutnu českou. Od roku 2012 CZKW premiérově uvedlo několik skladeb Jana Nowaka (Missa laetitiae et doloris; Podoby lásky a Utichlé kameny komponované na básně Stanislava Havlíka; Již se přiblížil čas noční; Benedictus Dominus, Three Negro Spirituals). Sbor se také věnuje skladatelskému odkazu Václava Štývara (1932-2013) a příležitostně připravuje pásma jeho písní. Na Štědrý den roku 2013 bylo možné slyšet CZKW na vlnách Českého rozhlasu Ostrava. V roce 2015 získalo CZKW stříbrné pásmo na soutěži Gaude cantem v Bielsko-Białej, v roce 2016 dvakrát stříbrné pásmo na soutěži Námestovských hudobných slávností a v roce 2017 také stříbrné pásmo na soutěži Rybnicka jesień chóralna. CZKW je členem Unie českých pěveckých sborů. Sbor zkouší převážně v domácnostech svých členek. Sbormistryní je Mgr. Zuzana Lasotová, druhým sbormistrem je Mgr. Bc. Jan Nowak, Ph.D.

Mgr. Zuzana Lasotová absolvovala obory sbormistrovství a učitelství hudební výchovy na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity. Ve své práci se věnuje především dětskému sborovému zpěvu. Mgr. Bc. Jan Nowak, Ph.D. vystudoval také na Ostravské univerzitě hudebně teoretické obory, anglický jazyk a aplikovanou matematiku.

 


 

barlogo300.png
16.11.2019 19:07:57
czkw
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one